top of page

Hakkında

Eğitim ve Akademik Geçmiş 

Anadolu Üniversitesi'nde İşletme alanında Lisans ve İstanbul Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisans Programını başarıyla tamamlayarak, Yüksek Lisans derecesini tüm onur, yetki ve sorumlulukları ile Siyaset Bilimi Uzmanı unvanı almaya hak kazanmıştır. 

Araştırma ve Uzmanlık Alanları 

Araştırma ve uzmanlık alanları arasında Kamu Politikaları ve Karar Alım Süreçleri, Karşılaştırmalı Siyaset, Uluslararası İlişkiler, Siyasi Teori, Toplumsal Hareketler ve Siyasi Katılım, Siyasi Ekonomi, Siyasi Partiler ve Parti Sistemleri, Siyaset Sosyolojisi, Ulusal ve Bölgesel Politika gibi konular bulunmaktadır. Özellikle Popülizm ve Siyaset üzerine çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Araştırma ve Yayınları

Araştırma ve yayınları arasında, "Popülizm Siyasetçiler, Siyasi Partiler, Kurumlar ve Seçmenler Üzerindeki Etkileri", "Karakol Cemiyeti", "Soğuk Savaşın Nedenleri", "19. Yüzyıl Rusya Ekonomik, Siyasal ve Demografik Yapısı", "Vladimir Lenin Sonrası Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nde Otoriterleşme", "İkinci Dünya Savaşı Sonrası Kurulan Uluslararası Ekonomik Yapının İncelenmesi", "Siyasi Partiler ve Parti Sistemleri", "Adalet ve Kalkınma Partisi", "Birinci Dünya Savaşı'nın Nedenleri" ve "Fatih Harbiye Roman Eleştirisi"  bulunmaktadır.

Akademik Deneyim ve Mesleki İşler

Siyaset Bilimci Murat BARIŞ, şu anda İSTO da Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Siyaset Bilimi alanındaki akademik çalışmalarına devam etmektedir. 

Siyaset Bilimci Murat BARIŞ

Eğitim Bilgileri

2016 - 2020

Anadolu Üniversitesi

İşletme Lisans

2021 - 2024

İstanbul Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans

2021 - 2024

İstanbul Üniversitesi

Siyaset Bilimi Yüksek Lisans

bottom of page